METAL ( ALÜMİNYUM ) ETİKET

Açıklama

METAL  ( ALÜMİNYUM )ETİKET 

Metal etiket ürünleri çok çeşitlidir. Alüminyumdan, pirince, paslanmaz çelikten bakıra kadar birçok ana malzemeye değişik tekniklerle uygulanarak üretilmektedir.

Alüminyum Etiket, genellikle 0,30 mm ile 3 mm arasındaki kalınlıklarda üretilir. Ham olarak kullanılan alüminyum plakaya yüksek mikron eloksal ya da sadece eloksalkaplanmasıyla etiket baskısına uygun hale getirilir. Yumuşak bir metal olan alüminyum ile yapılan etiketler başta makine sanayi, mobilya,otomotiv elektronik sektörlerinin en çok tercih ettiği etiketleme türüdür. Özellikle ihracat yapan Türk üreticilerinin gümrükte zorunlu olan cihaz ve makine kimlikleme etiketi olarak kullanılmaktadır.

 

Paslanmaz Etiket; AISI 304,AISI 316 ve AISI 430 kalite kodlarıyla bilinen paslanmaz çelik levhalardan üretilmektedir. Etiketleme plakalarının kalınlığının 0.30 mm. 5 mm'ye kadar olması uygundur. 3 farklı paslanmaz etiket yüzeyi söz konusudur. Bunlar, mat, yarı parlak ve tam parlak olmak üzere 3 çeşittir. Paslanmaz etiketler en çok makineler ve ofis dekorasyon malzemelerinde görülür. Bu etiketlerin üzerine uygulanacak baskılarda UV baskıser, serigrafi baskı, asit indirme ve lazer gravür şeklindedir.

Pirinç Etiket;genellikle görsel amaçlı kullanılan etiketlerdir. Yönlendirmelerde, kurumsal ofislerde, uyarı levhalarında çok yaygındır. Pirinç Etiketler de 0,1mm'den 5 mm kalınlıklar tercih edilir. Pirinç etiketleri, sanatsal etiketlemede de rastlayabilirsiniz.

Kabartmalı Metal Etiket;yumuşak metallerden yapılır.Asansör tuşları gibi özel işlerde paslanmaz çelikten de üretilebilir. Kabartmalı metal etiketleme işlemi en çok alüminyuma yakışmaktadır. Alüminyum yumuşak bir metal olduğu için kolay uygulanabilir. Kabartmalı metal etiketler hemen hemen tüm sektörlerde makine kimlikleme, ofis dekorasyonları, uyarı levhaları gibi birçok alanda kullanılabilmektedir.

 

 

Metal Etiket Kullanım Alanları

Uyarı Etiketleri, bir ürüne yapıştırılmış veya bir ürünün kullanım kılavuzunda yer alan en popüler etiketlerdir. Bu etiketler, bir insanı ürünün kullanımıyla ilgili riskler konusunda uyarır. Uyarı etiketleri ayrıca bir çalışma ortamında veya üretim tesisinde çalışanları tehlikeli ekipman veya alanlar konusunda uyarmak için kullanılabilir.Özel metal etiketleri, çalışanları, personeli ve müşterileri bölgedeki veya bir ürün üzerindeki tehlikeler konusunda uyararak güvende tutmaya yardımcı olabilir.

Dayanıklı Uyarı Etiketleri, gerekirse uyarı etiketleri yırtılmaya karşı dayanıklı olabilir veya daha fazla koruma için kurcalanmaya karşı koruma sağlayan bir etiket malzemesi seçebilirsiniz, böylece herhangi birinin etiketlerinizi çıkarmaya çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz. Bunu da sağlayabileceğiniz en iyi etiketler metal etiketlerdir.

Tehlike Etiketleri, tehlikeli atık maddeler gönderiyorsanız veya paketiniz tehlikeli maddeler içeriyorsa veya iş yerinde tehlikeli maddeler varsa, tehlikeli etiketler de bir gereklilik olabilir. Bu etiketler insanları tehlikeli maddelerden, kimyasallardan ve sıvılardan korumak için yapılmıştır.

Fiyat : SORUNUZ

Müşteri Hizmetleri

METAL ( ALÜMİNYUM ) ETİKET adlı ürünümüz ile ilgili bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

+90 216 456 44 83

Benzer Ürünler

Önce Reklam firması olarak doğru ve modern reklam uygulama materyallerini sizlere sunuyoruz.

Reklam sektöründe 16 yıldır hizmet vermekteyiz. Firmamız yurt dışından display standlar ithal etmektedir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
© 2016 | Önce Reklam Hizmetleri » by Dijitmo